close

 

CHCĘ ADOPTOWAĆ PIESKA

Adopcja psa lub kota ze schroniska to decyzja, która może wnieść nieskończenie dużo szczęścia do naszego życia. Satysfakcja związana z daniem zwierzęciu szansy i wyrwaniem go z piekła, którym niestety często będzie dla niego schroniskowy kojec jest czymś nie do opisania.

PROCES ADOPCJI

Pierwszy krokiem do potencjalnej adopcji zwierzęcia jest dobre zapoznanie się z nim. Ogłoszenia i zdjęcia w nich zawarte nigdy nie oddają tego jaki jest pies w rzeczywistośći, dlatego odwiedzanie go w schronisku, gdzie może zostać zabrany na spacer będzie podstawą do dalszego procesu adopcji.

Wyjątkiem może być tu sytuacja gdy potencjalny adoptujący mieszka wiele kilometrów od naszego schroniska ( część naszych podopiecznych trafia również za granicę ). W takiej sytuacji staramy się przeprowadzić bardzo dokładny wywiad z adoptującym tak aby ewentualna podróż nie poszła na marne.

 

Ważne by adopcja psa lub kota była BARDO DOBRZE PRZEMYŚLANĄ DECYZJĄ. Nalegamy aby dać sobie "trochę czasu" przed ostatecznym podjęciem decyzji.

 

Następnym krokiem w procesie adopcyjnym jest wypełnienie kwestionariusza adopcyjnego, który otrzymają Państwo bezpośrednio w naszym schronisku ( osobom mieszkającym daleko prześlemy go drogą elektroniczną ).

Wypełniony ręcznie kwestionariusz należy złożyć w schronisku, nastepnie oczekiwać na kontakt z naszej strony.

 

Po akceptacji Państwa kandydatury ustalamy termin odbioru psa. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty, który będzie niezbędny przy podpisaniu umowy adopcyjnej oraz smycz/szelki dla adoptowanego psa lub kontenerek dla kota. Należy również odpowiednio przygotować samochód do transportu zwierzęcia.

 

Adopcja zwierząt z naszego schroniska BYŁA, JEST I ZAWSZE BĘDZIE BEZPŁATNA!

 

WARUNKI I PRZECIWSKAZANIA DO ADOPCJI

Nie każdy może być adoptującym. Naszym priorytetem nie jest zwolnienie miejsca

w kojcach, tylko znalezienie naszym podopiecznym najlepszych domów.

 

Podstawowym kryterium są warunki mieszkaniowe. Pies może mieszkać na podwórku jeżeli jego anatomia pozwala mu komfortowo znosić mrozy. Każdy pies mieszkający na podwórku bezdyskusyjnie musi mieć schronienie w postaci ocieplanej budy lub innego pomieszczenia, w którym będzie mógł się schronić przed złymi warunkami pogodowymi.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt „Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m”.

Sprzeciwienie się wyżej skazanemu przepisowi stanowi wykroczenie. Jego konsekwencją może być kara aresztu, grzywny, konfiskaty łańcucha, odebrania zwierzęcia oraz orzeczenie nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt w wysokości do 1000 złotych.

Pies może przebywać w kojcu jeżeli będzie z niego regularnie zabierany na spacer. W kojcu pies również MUSI posiadać budę lub przejście do pomieszczenia gdzie będzie mógł schować się przed pogodą.

 

Pies musi mieć ZAWSZE dostęp do wody pitnej. Karmienie powinno być dostosowane do potrzeb psa - chętnie udzielimy Państwu wskazówek dotyczących diety.

 

Adoptujący przed podjęciem decyzji o zabraniu zwierzęcia do domu powinien przemyśleć następujące kwestie:

 

 • jeżeli pies ma mieć docelowo kontakt z dziećmi, koniecznie poinformuj o tym fakcie pracownika schroniska
 • jeżeli posiadasz inne zwierzęta to również poinformuj o tym fakcie pracownika schroniska. Nie każdy pies zaakcpetuje koty oraz inne psy
 • oczywistym jest, że pozostali domownicy muszę być świadomi twojej decyzji i ją akceptować
 • temperament psa musi być dostosowany do właściciela. Jeżeli jesteś osobą mało aktywną to nie nadajesz się na właściciela psa, który wymaga codziennej, intensywnej dawki ruchu
 • nie każdy pies może zostać zamknięty w mieszkaniu. Chęć zabrania energicznego Husky do bloku nie spotka się z naszą aprobatą
 • jeżeli pies ma mieszkać lub być wypuszczany na podwórko, należy upewnić się czy ogrodzenie jest odpowiednio wysokie
 • jeżeli pies przewlekle się rozchoruje, ewentualne koszty leczenia mogą być wysokie
 • jeżeli zdecydują się Państwo na adopcję psa w podeszłym wieku ( co jest godne pochwały ), należy brać pod uwagę fakt, że w niedalkiej przyszłości będzie trzeba się z nim pożegnać
 • wiele psów lubi dusić kury, kaczki i inne małe zwierzęta gospodarskie. Jeżeli prowadzisz hodowlę, musisz zachować szczególną ostrożność
 • alergia na zwierzęta jest bardzo często pomijaną / zapominaną kwestią przez adoptujących, zapytaj o tę kwestię swoich domowników
 • ZWIERZĘ TO NIE PREZENT. Adoptowanie psa/kota na prezent jest bezdyskusyjnie tragiczną decyzją i natychmiast skreśli cię z listy osób, które mogą u nas dokonać adopcji

 

fb  

KONTAKT:

 

adres

Adres:

ul. Żukowica 1a,

67-200 Głogów
(Wróblin Głogowski)

telefon

 

mail

e-mail:

mantus112@wp.pl